Prelekcja – Od sufrażystek do wiceprezydenta USA. Kobiety w wyborach i prawie wyborczym w Stanach Zjednoczonych Ameryki 

10 maja 2022

Koło Naukowe Prawa Amerykańskiego działające przy Pracowni Myśli Politycznej i Prawnej zaprasza do udziału w prelekcji pt. „Od sufrażystek do wiceprezydenta USA. Kobiety w wyborach i prawie wyborczym w Stanach Zjednoczonych Ameryki”.  

Stany Zjednoczone Ameryki to najstarsza republika nowożytna i kraj kojarzący się z wolnością i demokracją. Pomimo tego kobiety przez długi czas musiały walczyć, aby uzyskać należne im prawa wyborcze i w odpowiedni sposób być reprezentowane w sferze polityki. W trakcie spotkania przedstawiona będzie geneza ruchu sufrażystek, najważniejsze postacie kobiet w polityce (w tym także w Sądzie Najwyższym USA) oraz obraz współczesnej politycznej aktywności Amerykanek. Jeśli chcesz poznać bliżej sylwetkę Elizabeth Cady Stanton, Ruth Bader Ginsburg i Kamali Harris, to spotkanie jest zdecydowanie dla Ciebie.   

Spotkanie odbędzie się 18 maja (środa) o godz. 18.30 w sali 4.8 CIN.  

Serdecznie zapraszamy każdego zainteresowanego tematyką spotkania oraz działalnością Koła Naukowego The American Law Society.  

Prelekcję poprowadzi prof. UAM dr hab. Michał Urbańczyk, specjalista z zakresu amerykańskiej myśli politycznej i prawnej i prawa amerykańskiego.