National security lessons learned in the context of Russian aggression against Ukraine

11 kwietnia 2023

Pracownia Myśli Politycznej i Prawnej oraz Koło Naukowe Prawa Amerykańskiego “The American Law Society” zaprasza na spotkanie z prof. Jamesem E. Bakerem z Syracuse University pt. ,,National Security lessons learned in the context of Russian aggression against Ukraine”. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia 2023 r., od 15:00 do 16:30 w sali zeta Collegium Iuridicum Novum, przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu.

Wykład będzie miał formę hybrydową.

Link do spotkania dla zainteresowanych dołączeniem w formie online: https://syracuseuniversity.zoom.us/j/95956176690?pwd=VkUrcko3MVl2aFVIQks3MGNvMnhJUT09

Professor James E. Baker jest dyrektorem Syracuse University Institute for Security Policy and Law, profesorem w Syracuse College of Law oraz Maxwell School of Citizenship and Public Affairs. Wcześniej pełnił funkcję sędziego w Sądzie Apelacyjnym Sił Zbrojnych USA. Prof. Baker pełnił również funkcję mianowanego przez prezydenta Baracka Obamę członka i p.o. przewodniczącego Rady ds. Odtajnienia Interesu Publicznego.

Jako urzędnik państwowy pełnił funkcję doradcy prawnego i zastępcy doradcy prawnego w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego oraz funkcję doradcy prezydenckiej Rady Doradczej ds. Wywiadu Zagranicznego i Rady Nadzoru nad Wywiadem, adwokata w Departamencie Stanu USA, doradcy senatora Daniela Patricka Moynihana oraz oficera piechoty morskiej. Oprócz nauczania na Syracuse University, prof. Baker wykładał na wielu prestiżowych uniwersyteetach jak Yale, Iowa, Pittsburgh, Washington University (St. Louis) i Georgetown.