Międzynarodowa konferencja z cyklu Conference on Innovation and Communications Law

10 maja 2023

W dniach 11-12 maja na Wydziale Prawa i Administracji UAM odbędzie się międzynarodowa konferencja z cyklu Conference on Innovation and Communications Law, a temat tegorocznej edycji to: Marketplace for innovation, technologies and ideas – roles and responsibilities. Zakład Prawa Europejskiego zaprasza do śledzenia obrad konferencji i dyskusji w międzynarodowym gronie badaczek i badaczy. W ramach konferencji zaplanowano dwa panele o szczególnym charakterze, wieńczące dwa kolejne dni konferencji:

W czwartek 11 maja, od 17:00-18:00 w Auditorium Maximum CIN, dwugłos akademicko-biznesowy:  Regulating Digital Markets: In Search of Transparency, Accountability, Fairness and Competition

Panel moderuje prof. UAM Rafał Sikorski, a udział w nim wezmą: dr Damian Flisak (Head of Public Affairs w Ringier Axel Springer Polska), Joanna Gęga (​Intellectual Property Team Manager w Allegro) oraz prof. UAM Jakub Kępiński (WPiA UAM).

W piątek 12 maja, od godz 16:30 do 17:15 w Auditorium Maximum CIN, zapraszamy do dyskusji o cyfrowej przestrzeni publicznej przygotowanej przez Katedrę Jean Monnet Digital Single Market and the Free Flow of Information oraz Fundację Centrum Cyfrowe:

Out of market perspective: cultural heritage in digital (public) space.

W panelu udział wezmą: Tomasz Włodarski, Małopolski Instytut Kultury, Grzegorz Zajączkowski Kronik@ Digtial Champion for Poland oraz Natalia Szafran-Kozanowska Wikimedia Foundation. Dyskuję moderować będzie prof. UAM Katarzyna Klafkowska-Waśniowska.

Panel z transmisją na wydziałowym kanale YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=lgSzbtHRvM8