Międzynarodowa konferencja naukowa na temat wyzwań prawa rolnego w  trudnych czasach

26 października 2022

W dniu 21 października 2022 r.  prof. Leonardo Pastorino  z Uniwersytetu w Weronie zorganizował – pod patronatem Unione Mondiale degli Agraristi Universitari – międzynarodową konferencję naukową na temat wyzwań prawa rolnego w  trudnych czasach (Le sfide del diritto agrario in tempi difficili). Konferencja miała charakter hybrydowy. Bezpośrednio wzięli w niej udział agraryści z Włoch, Francji, Hiszpanii, Polski i Słowacji.   Polskich agrarystów reprezentował prof. Roman Budzinowski, który wygłosił referat wprowadzający pt. „Wyzwania prawa rolnego” (Le sfide del diritto agrario) oraz prof. Aneta Suchoń, która przedstawiła referat dotyczący wyzwań prawa rolnego w związku z wojną w Ukrainie ( Agricultural law in the face of the challenges cause by the war in Ukraine).
Gratulujemy.