Konferencja naukowa „Zygmunt Ziembiński 1920-2020”

20 września 2022

W 2020 r. obchodziliśmy stulecie urodzin Profesora Zygmunta Ziembińskiego: jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej teorii i filozofii prawa, znakomitego naukowca i oddanego nauczyciela, nazywanego – nie tylko w Poznaniu – Profesorem Profesorów. Choć pandemia COVID-19 uniemożliwiła nam wówczas spotkanie, to nadal jest to znakomita sposobność, by przypomnieć sobie dokonania Zygmunta Ziembińskiego oraz podjąć rozważania nad aktualnością jego ustaleń dla badań współcześnie prowadzonych w prawoznawstwie. 

Okazją dla realizacji powyższych celów będzie konferencja naukowa Zygmunt Ziembiński 1920-2020, której organizatorem jest Zakład Teorii i Filozofii Prawa WPiA UAM. Konferencja odbędzie się 6 października 2022 r. w należącym do Wydziału Prawa i Administracji UAM budynku Collegium Iuridicum Novum, mieszczącym się przy Al. Niepodległości 53 w Poznaniu. Obrady toczyć się będą rzecz jasna w Auli Profesora Zygmunta Ziembińskiego. Możliwe będzie też uczestnictwo on-line, za pośrednictwem wideokonferencji w programie MS Teams. 

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji. 

Rejestracja 

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji w formie zdalnej, uprzejmie prosimy o rejestrację do 02.10.2022 r. do końca dnia poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod adresem: https://forms.office.com/r/q47Wzq16UQ 

Link do udziału w wideokonferencji zostanie udostępniony osobom zarejestrowanym w dniu 05.10.2022 r. 

Udział osobisty w Auli Zygmunta Ziembińskiego nie wymaga rejestracji.