Drużyna studentów WPiA wzięła udział w symulacjach rozpraw arbitrażowych

9 marca 2023

Czy drony są statkiem powietrznym? Jak zawrzeć ważny zapis na sąd polubowny?

Odpowiedzi na te i inne pytania udzielali studenci Wydziału Prawa i Administracji w trakcie Warsaw Pre-Moot który odbył się w dniach 4-5 marca 2023 r.

Zespół z naszego Wydziału w ramach Studenckiego Laboratorium Mentoringu, dzięki wsparciu sponsorów ma okazję wziąć udział w symulacjach rozpraw arbitrażowych. Od listopada 2022 r. drużyna pracowała nad pismami procesowymi będącymi rozwiązaniem kazusu konkursowego, by pod koniec marca br. wziąć udział w 30 edycji Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court w Wiedniu. Warszawskie wydarzenie miało na celu przygotowanie mówców do konkursu w Wiedniu.

Studenci prawa, Gabriela Krawczyk, Dorota Piechowiak, Mikołaj Piekutowski i Zuzanna Rubaszewska przy udziale mentora grupy, doktora Filipa Balcerzaka, mieli okazję zmierzyć się z drużynami z Warszawy, Mediolanu, Aten i Krakowa oraz otrzymać cenne wskazówki od doświadczonych sędziów.

Udział drużyny WPiA w 30 edycji Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court jest możliwy dzięki wsparciu wiodących kancelarii prawnych (w kolejności alfabetycznej):

Babiaczyk, Skrocki i Wspólnicy sp.k.

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Sowisło Topolewski Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych S.K.A.

SSW Pragmatic Solutions Spaczyński, Szczepaniak, Okoń sp.k.

Udział drużyny WPiA w 30 edycji Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court jest objęty patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego