Drużyna studentów WPiA wzięła udział w symulacjach rozpraw arbitrażowych

19 lutego 2024

Czy atak hackerski uzasadnia niewykonanie umowy? Jakie są warunki konsolidacji postępowań arbitrażowych?

Odpowiedzi na te i inne pytania udzielili studenci Wydziału Prawa i Administracji w trakcie XV Warsaw Pre-Moot, który odbył się w dniach 13-14 lutego 2024 r.

Zespół z naszego Wydziału – w ramach Studenckiego Laboratorium Mentoringu – dzięki wsparciu sponsorów ma okazję wziąć udział w symulacjach rozpraw arbitrażowych. Od października 2023 r. drużyna pracowała nad pismami procesowymi będącymi rozwiązaniem kazusu konkursowego, by pod koniec marca br. wziąć udział w 31 edycji Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court w Wiedniu. Warszawskie wydarzenie miało na celu przygotowanie mówców do konkursu w Wiedniu.

Studenci prawa: Julia Frankiewicz, Gabriela Krawczyk, Dorota Piechowiak, Natalia Przewoźniak i Zuzanna Rubaszewska przy udziale mentora grupy, doktora Filipa Balcerzaka, mieli okazję zmierzyć się z drużynami z Krakowa (Uniwersytet Jagielloński), Lwowa (Ivan Franko University), Hanoweru (Leibniz University of Hannover), Ołomuńca (Palacky University), Pragi (Charles University), Warszawy (Uniwersytet SWPS) oraz otrzymać cenne wskazówki od doświadczonych sędziów.

Udział drużyny WPiA w 31 edycji Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court jest możliwy dzięki wsparciu wiodących kancelarii prawnych.

Sponsorzy – poziom srebrny:

Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo

SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy sp.k.

Sponsorzy – poziom brązowy:

Kancelaria Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp.k.

SMM LEGAL Maciak Mataczyński Czech sp. k.