Spotkanie z władzami Wydziału Prawa na Korea University

16 lipca 2024

W dniu 11 lipca br. delegacja naszego Wydziału podczas realizowanego pobytu badawczego, miała przyjemność spotkać się z przedstawicielami władz Wydziału Prawa na Korea University w Seulu, którym przekazany został list intencyjny Dziekana WPiA prof. dr. hab. Tomasza Nieboraka.

Korea University, zajmujący 67. miejsce w rankingu QS World University Rankings, to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w Azji, znana z wysokiej jakości prowadzonych badań oraz nauczania. Gospodarzem spotkania był Dziekan Wydziału Prawa, prof. Hwang Lee, a towarzyszyli mu prof. Dae-Hee Lee, specjalista w dziedzinie prawa nowych technologii, i dr Soojung Cho, ekspertka w zakresie prawa międzynarodowego. Ze strony WPiA udział wzięli dr Łukasz Szoszkiewicz (Zakład Prawa Konstytucyjnego) oraz doktoranci mgr Wojciech Biernacki (Zakład Prawa Europejskiego) i mgr Wojciech Rzepiński (Zakład Teorii i Filozofii Prawa).

Jednym z kluczowych tematów rozmowy były obszary planowanej  współpracy pomiędzy Wydziałami. Ze względu na silną obecność przemysłu koreańskiego w Polsce oraz Unii Europejskiej, w trakcie rozmów poruszono zagadnienia dotyczące regulacji rynku cyfrowego, w szczególności wdrożenia AI Act w państwach członkowskich UE. Kolejnym krokiem we wzajemnych relacjach będzie nawiązanie kooperacja na poziomie indywidualnym pomiędzy pracownikami Wydziału i opracowanie wspólnych działań.

Wierzymy, że współpraca z wiodącą uczelnią prawniczą w Azji przełoży się na nowe inicjatywy naukowe i wspólne projekty.