Zakończenie tegorocznego cyklu wykładów dla licealistów

12 czerwca 2024

W dniach 10 V 2024 oraz 7 VI 2024 r. gościliśmy w murach naszego Wydziału uczniów szkół ponadpodstawowych z Poznania oraz Kalisza. Młodzież uczestniczyła w dwóch wykładach organizowanych w ramach corocznego cyklu „Wykłady dla licealistów”. Tym razem tematyka zajęć obejmowała teorię prawa cywilnego: Prawo cywilne jako warunek konieczny funkcjonowania społeczności ludzkiej (prof. UAM dr hab. Krzysztof Mularski); oraz praktyczne ujęcie pracy w jednym z zawodów prawniczych w Polsce: Jak w praktyce wygląda praca adwokata zajmującego się sprawami karnymi? (dr Łukasz Pilarczyk). Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładów oraz zadawała liczne pytania, wykazując się ugruntowaną wiedzą z zakresu podstaw prawa.

Na kolejne wykłady zapraszamy w semestrze zimowym roku akademickiego 2024/2025.