Dni Badań Kosmicznych

27 lutego 2024

Podczas Dnia Badań Kosmicznych, zorganizowanego na Wydziale Fizyki UAM w dniu 23  lutego 2024 r., przedstawiciele naszego wydziału (prof. UAM dr hab. Katarzyna Kokocińska, dr Jarosław Kola oraz p. Szymon Siuda) prezentowali wyniki badań nad prawnymi aspektami rozwoju sektora kosmicznego.

Badania te prowadzone są w ramach zespołu badawczego kierowanego przez prof. Katarzynę Kokocińską, a którego zainteresowania koncentrują się wokół problematyki strategicznego planowania rozwoju gospodarczego kraju. Sektor kosmiczny jest nie tylko dynamicznie rozwijającą się gałęzią polskiej gospodarki, ale również obszarem strategicznego oddziaływania państwa.

Dzień Badań Kosmicznych, potwierdził, że badania w tym obszarze prowadzone są na wielu wydziałach Uniwersytetu, a przy tym wzbudzają zainteresowanie kluczowych organów administracji, w szczególności Polskiej Agencji Kosmicznej, której Prezes – prof. Grzegorz Wrochna – uczestniczył w wydarzeniu.

Cieszymy się, że również nasz Wydział wspiera ambitny i ważny proces rozwoju polskiego sektora kosmicznego.

Dni Badań Kosmicznych