Prof. Rafał Sikorski w Radzie Naukowej i Doradczej Max-Planck Institute for Innovation and Competition w Monachium

30 listopada 2023

Miło nam poinformować, że decyzją Prezydenta Max-Planck Gesellschaft z dnia 11 października 2023 roku Prof. UAM dr hab. Rafał Sikorski, został powołany do Rady Naukowej i Doradczej Max-Planck Institute for Innovation and Competition w Monachium. Członkowie Rady Doradczej i Naukowej Instytutu powoływani są na kadencję 6-letnią. Max-Planck Institute for Innovation and Competition w Monachium jest jednym z wiodących instytutów w Europie i na świecie w dziedzinie własności intelektualnej i prawa konkurencji. Rada Naukowa i Doradcza dokonuje okresowej oceny działalności badawczej instytutu i jego pracowników. W jej skład wchodzą profesorowie z całego świata, pracujący w wiodących ośrodkach zajmujących się ochroną własności intelektualnej, innowacyjnością i konkurencją. Miło nam, że do tego grona dołącza pracownik naszego wydziału. To kolejny dowód na to, że nie tylko chcemy grać w naukowej Lidze Mistrzów, ale już w niej gramy, a granie w niższych ligach nas nie interesuje.