Spotkanie rekrutacyjne – Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego „Pro Publico Bono”

4 października 2022

Mamy przyjemność zaprosić studentki i studentów WPiA zainteresowanych dołączeniem do naszego grona na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się 14 października 2022 r. o godz. 17:30 w sali .

Nie jest ważne czy dopiero poznajesz nasz wydział, czy studiujesz już od kilku lat. Jeśli interesuje Cię Konstytucja, a zagadnienia dotyczące praw człowieka nie są Ci obce, nie może Cię zabraknąć w naszym kole.

Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego „Pro Publico Bono” funkcjonuje na naszym wydziale od 2003 roku. W ramach naszej działalności organizujemy m.in.:

• konferencje i seminaria naukowe,
  • spotkania z prawnikami,
  • konkursy prawa konstytucyjnego,
  • powtórki przed egzaminem,
  • spotkania dyskusyjne.

W roku akademickim 2021/2022 zorganizowaliśmy m.in. V Ogólnopolską Konferencje Naukową pt. „Współczesne problemy ochrony praw człowieka: prawo do rzetelnego procesu sądowego”, podczas której wykład otwierający wygłosił sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku prof. Piotr Tuleja.

Z inicjatywy koła odbyło się także seminarium eksperckie „Ochrona prawna cudzoziemców po kryzysie afgańskim- aktualne problemy”, którego gośćmi byli m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich prof. UW dr hab. Marcin Wiącek oraz prof. dr hab. Irena Rzeplińska. Poruszono wówczas wiele ciekawych zagadnień dotyczących historyczno-politycznego uwarunkowania kryzysu na granicy polsko-białoruskiej, a także procedury udzielania ochrony prawnej cudzoziemcom.

Chcesz przekonać się czy to coś dla Ciebie? Zapraszamy na spotkanie!