Warsztaty z analizy finansowej organizowane przez RSM Poland

22 grudnia 2022

W dniu 12 grudnia 2022 r. studenci trzeciego roku kierunku Zarządzanie i Prawo w Biznesie wzięli udział w organizowanych przez RSM Poland warsztatach z analizy finansowej. Spotkanie prowadził Pan Piotr Staszkiewicz – biegły rewident i niezwykle doświadczony praktyk, który swoją przygodę z audytem rozpoczął w 2000 roku. Przez wiele lat pracował dla takich podmiotów, jak BDO czy EY, kierując zespołami wykonującymi czynności z zakresu rewizji finansowych. Z RSM Poland związał się w 2009 roku, gdzie zaczynał jako Senior Manager, a następnie został Partnerem Działu Audytu.  

Pan Piotr Staszkiewicz swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu rachunkowości oraz audytu regularnie dzieli się m.in. w trakcie szkoleń dla zarządów i służb finansowo-księgowych oraz warsztatów realizowanych w poznańskim oddziale Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Był również wykładowcą z zakresu MSSF na studiach podyplomowych w Akademii Koźmińskiego w Warszawie.  

Dzięki grudniowemu wydarzeniu na Wydziale Prawa i Administracji przyszli menadżerowie i przedsiębiorcy poznali tajniki pracy w audycie. Spotkanie to było jednocześnie elementem kierowanego do studentów kierunków ekonomicznych programu Auditor’s Masters League, a jego uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami z analizy finansowej. Autorzy najtrafniejszych rozwiązań przeszli do kolejnego etapu konkursu, którego finał odbędzie się już w siedzibie RSM Poland. Zwycięzcom organizator zaproponuje pracę w Dziale Audytu.