W dniach 17-19 kwietnia 2024 r. studenci naszego Wydziału: Amelia Żukowicz i Marcel Kaczmarczyk wraz z dr Julią Wojnowska-Radzińską przebywali na wyjeździe naukowym w Brukseli

22 kwietnia 2024

Miło nam poinformować, iż w dniach 17-19 kwietnia 2024 r. studenci naszego Wydziału: Amelia Żukowicz (II SSP) i Marcel Kaczmarczyk (II SSP) wraz z dr Julią Wojnowska-Radzińską przebywali na wyjeździe naukowym w Brukseli związanym z realizacją projektu badawczego pt. „Penalizacja greenwashingu – konieczność czy nadmierne naruszanie praw przedsiębiorców w świetle zasady proporcjonalności? Rzeczywisty poziom zrównoważonego rozwoju w Polsce a statystyka i świadomość” finansowanego z inicjatywy „ADVANCED Best Student GRANT” w ramach programu IDUB.

Podczas pobytu studenci wraz z dr Julią Wojnowską-Radzińską uczestniczyli m.in. w seminarium naukowym na temat projektu dyrektywy Green Claims Directive, zorganizowanym w Komisji Europejskiej przez panią Małgorzatę Gołębiewską Team Leader Environmental Footprint & Green Claims DG Environment. Odbyli również spotkanie w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej, podczas którego eksperci Przedstawicielstwa tj. Pani Agata Łukasiewicz i Pan Aleksander Zieliński przedstawili stanowisko Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do unijnej dyrektywy Green Claims.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Małgorzaty Gołębiewskiej z Komisji Europejskiej i Pana Marcina Chęcia ze Stałego Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej w Brukseli za zorganizowanie znakomitych spotkań i ogromną dawkę wiedzy.