Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Prawo autorskie XXI wieku”

4 maja 2022

Koło Naukowe Prawa Cywilnego USUS IURIS działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizuje w dniu 21 maja 2022 roku Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Prawo autorskie XXI wieku”.

Prawo autorskie jest dyscypliną prawa prywatnego, która wchodzi w skład szerszej grupy regulacji prawnej dotyczącej własności intelektualnej. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia, w szczególności utwór. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na wyzwania stawiane w XXI wieku tej dyscyplinie prawnej. Tematy i problemy sformułowane w czasie konferencji będą miały istotny walor poznawczy i dostarczą odpowiedzi praktycznych.

Więcej informacji wraz z formularzami zgłoszeniowymi znajdą Państwo na stronie wydarzenia.