Noc Naukowców 2022 na Wydziale Prawa i Administracji UAM

6 października 2022

W piątek 30 września 2022 r. na naszym Wydziale odbyła się kolejna edycja Nocy Naukowców pod ogólnym hasłem ekologii. Tej jedynej nocy naukowcy, studenci i absolwenci Wydziału odchodzą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością, tak aby każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa, a nieznajomość prawa  naprawdę szkodzi! W tym roku zaplanowane były trzy spotkania w ramach których zaprezentowano dwa wykłady pt.: „Czy za śmiecenie grozi więzienie? Podstawy odpowiedzialności karnej za zanieczyszczenie środowiska” przygotowany przez członków  Koła Naukowego Zbrodnia i Kara oraz „Nie potrzebujemy ani biura, ani papieru czyli o transformacji cyfrowej w branży prawniczej” który prowadziła nasza absolwentka Pani mgr Agnieszka Bawolska. Szczególne emocje wywołały wśród dzieci warsztaty pt. „Zwierzęta jako przedmiot ochrony prawnokarnej” prowadzone przez Panią mgr Milenę Sikorę. Dzieci przygotowały symulację rozprawy sądowej i żywo dyskutowały o prawach zwierząt.

Jak zwykle nie zawiodła publiczność z V LO im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu wraz z opiekunem Panią Violettą Rasińską. Do grona uczestników dołączyła także Dyrektor V LO – Pani Alina Siudzińska.

Kolejna edycja Nocy Naukowców już za rok. Zapraszamy!