Międzynarodowe Warsztaty Doktoranckie w Rzymie

14 października 2024

W dniach 3-4 października 2024 roku dwóch doktorantów z Zakładu Postępowania administracyjnego i Sądowoadministracyjnego: mgr Igor Gontarz oraz mgr Michał Szudrowicz wzięło udział w Międzynarodowych Warsztatach Doktoranckich w Rzymie, zorganizowanych przez Universita degli studi Roma Tre. Mgr Gontarz w ramach panelu „The legal impact of AI” wygłosił referat na temat wpływu AI Act na automatyzację administracji publicznej, natomiast mgr Szudrowicz w panelu „Freedom of speech, media and courts” wystąpił z referatem o polityce informacyjnej sądów.

Nasi doktoranci mieli okazję wziąć udział w rzymskich warsztatach już drugi raz z rzędu. Była to świetna okazja do dyskusji oraz wymiany poglądów na temat prowadzonych badań z doktorantami z zagranicznych uniwersytetów.