Doktor Filip Balcerzak uczestniczył w konferencji w Hong Kongu poświęconej tematowi książki, którą współredagował.

31 marca 2023

W dniu 23 marca 2023 r. doktor Filip Balcerzak, adiunkt w Zakładzie Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych, uczestniczył w konferencji w Hong Kongu poświęconej tematowi książki, którą współredagował: Diversity in International Arbitration. Why it Matters and How to Sustain It (Edward Elgar 2022).

Konferencja była współorganizowana przez Zakład Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji UAM wspólnie z: Faculty of Law, University of Hong Kong (Hong Kong SAR), Graduate School of Law, Nagoya University (Japonia) oraz Faculty of Law, Queen’s University (Kanada).

Podczas pobytu w Hong Kongu doktor Balcerzak pełnił również funkcję arbitra w 3 panelach konkursu typu moot poświęconego międzynarodowemu arbitrażowi (The Vis East Moot Competition), a także spotkał się z przedstawicielami wiodących instytucji arbitrażowych regionu (Hong Kong International Arbitration Center, China International Economic and Trade Arbitration Commission Hong Kong Arbitration Center, South China International Arbitration Center) oraz z Konsulem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Hong Kongu.