Spotkanie z Wojciechem Matelskim z Allegro o prawach konsumenta na rynku cyfrowym

23 kwietnia 2024

W dniu 23 kwietnia 2024 r. uczestnicy wykładu „Prawa konsumenta na jednolitym rynku cyfrowym” mieli okazję spotkania z panem Wojciechem Matelskim, customer experience menagerem w Allegro.eu S.A. z siedzibą w Poznaniu. 

W trakcie spotkania poruszone zostały 3 główne zagadnienia wpisujące się bezpośrednio w tematykę omawianą w cyklu zajęć oferowanych przez Katedrę Jean Monnet. Obok prezentacji Allegro w międzynarodowym środowisku platform internetowych, wykorzystując quiz-y i ankiety nasz gość omówił znaczenie pojęcia customer experience, czyli „klientocentryzmu”, w praktyce działalności platformy. Uwzględniając zmiany w otoczeniu regulacyjnym dyskutowaliśmy również przypadki konkretnych sporów powstających między konsumentami i przedsiębiorcami w środowisku cyfrowym oraz narzędzi ich rozwiązywania udostępnionych przez platformy takie jak Allegro. 

Pan Wojciech Matelski wskazał także na możliwość uczestniczenia studentów w programie praktyk organizowanym cyklicznie przez Allegro.

Zdjęcie grupy studentów wraz z dr. Igorem Nestorukiem oraz Wojciechem Matelskim. Osoby stoją wzdłuż katedry, w tle na ekranie slajd tytułowy wykładu.