Katedra Teorii i Filozofii Prawa WPiA UAM w Poznaniu uprzejmie zaprasza na wykład profesora Stanleya Paulsona, wybitnego amerykańskiego teoretyka prawa.
Więcej...W dniu 11 maja 2018 r. w godz. od 13.30 do 15.00 w sali Zeta (CIN) odbędzie się wydziałowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Karnym. Organizatorem konkursu jest Katedra Postępowania Karnego.
Więcej...
W dniu 27 kwietnia 2018 r. w godzinach 10.00 - 17.20 na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu w auli (Auditorium Maximum) odbędzie się ogólnopolskie seminarium „Aktualne problemy prawa własności intelektualnej” (The Current Problems of IP Law) oraz międzynarodowa konferencja „Nowe wyzwania w prawie własności intelektualnej w sektorze biotechnologicznym” (New Challenges of the IP Law in the Biotech Sector).

W poniedziałek, 16 kwietnia o godz.17.00 odbędzie się VIII Debata
Akademicka organizowana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, pod patronatem obu Rektorów. Tym
razem zatytułowana jest „Dokąd zaprowadzi nas sztuczna inteligencja?”
Debata odbędzie się w CEUE UEP (SALA 4.1) przy ul. Towarowej 55.

W poniedziałek 26 marca na naszym Wydziale gościł autorytet z zakresu prawa własności intelektualnej, profesor Lionel Bently z University of Cambridge. Wykładowi Profesora towarzyszyły warsztaty dla studentów języku angielskim.
Więcej...Informujemy, że w dniach 19-23 marca 2018 r. dr Piotr Karlik z Katedry Postępowania Karnego odbył staż naukowy na University of Cambridge. W ramach stażu dr Karlik wziął udział w sympozjach naukowych oraz w seminariach m.in. z udziałem prof. N. Padfield z Cambridge Centre for Criminal Justice. Przedmiotem dyskusji było przede wszystkim funkcjonowanie porozumień procesowych w polskim i brytyjskim procesie karnym. W ramach stażu dr Karlik wziął także udział w rozprawie przed Cambridge Crown Court oraz przed Cambridge Magistrates' Court, a także przeprowadził kwerendę biblioteczną w Squire Law Library (https://www.squire.law.cam.ac.uk/). Wydarzenie to stanowi początek współpracy Katedry Postępowania Karnego z Uniwersytetem Cambridge.
Więcej...Uprzejmie informujemy, że dzień 25 kwietnia 2018 r. został ustanowiony dniem rektorskim, wolnym od zajęć dydaktycznych dla studentów Wydziału Prawa i Administracji.
Więcej...
Instytut Nauk o Człowieku (Institut für die Wissenschaften vom Menschen - IWM) oraz Polska Akademia Nauk organizują w Wiedniu 11-12 maja 2018 roku warsztaty „ERC Mentoring Initiative”. Wydarzenie jest wspierane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Warsztaty są skierowane do naukowców reprezentujących dziedziny humanistyczne i społeczne, którzy planują aplikowanie o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) Starting i Consolidator, czyli będących odpowiednio od 1 roku do 7 lat oraz od 7 do 12 lat po uzyskaniu tytułu doktora. Spotkanie jest poświęcone dopracowaniu koncepcji projektu badawczego, który naukowiec zamierza przedstawić we wniosku projektowym ERC. Podczas dwudniowej serii spotkań, eksperci ERC - laureaci i paneliści podzielą się z uczestnikami swoją wiedza i doświadczeniem związanym z przygotowaniem dobrego wniosku projektowego. Kandydaci do grantów ERC będą mieli możliwość zaprezentowania pomysłu badawczego i skonsultowania go zaproszonymi ekspertami. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty noclegu i refundację części kosztów dojazdu na warsztaty. Limit miejsc na warsztatach: 5 Rejestracja na warsztaty jest możliwa do 31 marca za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem: https://goo.gl/forms/Y6mOUajgVK3iHbFc2 Zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani o wynikach na początku kwietnia.
Więcej informacji: https://instytucja.pan.pl/index.php/aktualnosci-doskonalosc-naukowa.
Więcej...Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z British Law Centre i Stowarzyszeniem Prawa Własności Intelektualnej i Konkurencji zapraszają na wykład: 'Claims, Notice and Property Definition in the Law of Trade Marks.'
Więcej...
Zapraszamy na wykład „Wsparcie w procesie edukacji studenta z ASD na wyższej uczelni – doświadczenia Fundacji SYNAPSIS”, który odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Forum Pełnomocników w dniu 21 marca 2018 r. (środa) na Wydziale Historycznym UAM, ul. Umultowska 89d, o godzinie 9:00.
Więcej...Wydział Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.