Godziny otwarcia

Informujemy, że książki do wypożyczenia mogą Państwo zamawiać przez katalog komputerowy klikając przy wybranym egzemplarzu na przycisk ZAMÓW.

Jeśli mają Państwo problem z zamówieniem książek, zapraszamy do kontaktu mailowego podając imię i nazwisko, nr karty bibliotecznej, nr pesel oraz sygnaturę i tytuł książki.

Przypominamy, że numer karty bibliotecznej umieszczony jest pod kodem kreskowym na legitymacji studenckiej.

Książka zamówiona oczekuje na czytelnika 7 dni od daty złożenia zamówienia, po tym terminie zostaje wycofana na półkę. Polecamy sprawdzanie informacji na Koncie czytelnika.

Zachęcamy również do korzystania z książek elektronicznych dostępnych również poza uczelnią przy pomocy legitymacji studenckiej/karty bibliotecznej.

Korzystać może każda osoba, która ma aktywne konto czytelnika w Wypożyczalni. Proponujemy dostęp do ponad 200 książek elektronicznych z zakresu prawa Wydawnictwa Naukowego PWN.

Czytelnia Ksiązek – rejestracja

Dostęp do Czytelni możliwy będzie tylko dla osób z opłaconą kartą biblioteczną.

PODGLĄD REZERWACJI
REJESTRACJA KONTA

Academica

W związku z przystąpieniem naszej Biblioteki do systemu ACADEMICA, udostępniającego zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, zaistniała możliwość korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA w budynkach naszej Biblioteki.

Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach znajdujących się w:

  • Czytelni Książek (Pokój nr 5 w Collegium Iuridicum, ul. Św. Marcin 90) i
  • Centrum Biblioteczno-Informacyjnym (Pokój nr 34 w budynku Dziekanatu przy Collegium Iuridicum Novum,  Al. Niepodległości 53).

Z dowolnego komputera z dostępem do sieci Internet, poprzez stronę academica.edu.pl, możliwe jest wyszukiwanie publikacji udostępnianych przez CWPN Academica, sprawdzanie ich dostępności, składanie rezerwacji oraz korzystanie z publikacji należących do domeny publicznej lub do których rozpowszechniania w sieci Internet Biblioteka Narodowa jest uprawniona na podstawie odrębnych umów (licencji).

Głównym celem systemu ACADEMICA jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej.

W obecnej, unowocześnionej wersji systemu ACADEMICA zarówno założenie przez czytelnika konta, jak i złożenie rezerwacji na żądany tytuł jest opcjonalne. Zachęcamy jednak do rejestracji i składania rezerwacji, gdyż może to zagwarantować, że dana publikacja będzie dostępna dla czytelnika w wybranym terminie.

Ogromna baza publikacji

ACADEMICA pozwala na dostęp do ponad pół miliona pełnotekstowych publikacji: monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby bazy obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców. Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, pracy badawczej oraz dydaktycznej.

Elastyczny system rezerwacji

Dzięki systemowi rezerwacji, który zaimplementowano w cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA, możliwe jest zaplanowanie przez zarejestrowanego czytelnika terminu pracy na terminalach w Bibliotece. Rezerwacji wybranych pozycji można dokonywać z dowolnego komputera podłączonego do Internetu po zarejestrowaniu się w Bibliotece.

Zapraszamy do Biblioteki w celu zarejestrowanie się w systemie ACADEMICA!

Biblioteka cyfrowa

Książki Biblioteki Wydziału Prawa i Administracji UAM można także znaleźć w katalogu centralnym Federacji Bibliotek Cyfrowych.

Lexoteka

Zachęcamy do skorzystania z poniższych baz!

Pozostałe bazy danych

Do baz danych można zalogować się numerem karty bibliotecznej (z odwrotu legitymacji). Jako hasło należy wpisać 2 cyfry z miesiąca i 2 cyfry z dnia daty urodzenia – analogicznie jak logowanie do katalogu.

Jeżeli opłacili Państwo konto biblioteczne zdalnie, ale nie dokończyli Państwo rejestracji – rejestrację można dokończyć pod tym linkiem.

LEXOTEKA to jedyna na rynku baza prawodawstwa i orzecznictwa przygotowana z myślą o studentach prawa i administracji. Program został wzbogacony o wersje elektroniczne podręczników obowiązujących na studiach.

Zachęcamy do zapoznania się z listą dostępnych podręczników: LINK

Zapraszamy również do zapoznania się z filmami instruktażowymi:


Jakie dokumenty znajdę w serwisie LEXOTEKA?

Jak wyszukać dokumenty w serwisie LEXOTEKA?

Jak korzystać z aktówki i alertów w serwisie LEXOTEKA?

Jak pracować z aktem prawnym w serwisie LEXOTEKA?

Uprzejmie informujemy, że po zalogowaniu do Lexoteki nie muszą Państwo zakładać dodatkowego konta, wystarczy kliknąć na link zaznaczony w ramce:

Natomiast aby przejść do podręczników dostępnych w Lexotece, prosimy  przełączyć się na Pulpit studencki, klikając rozwijane menu w prawym górnym narożniku strony:

W razie trudności prosimy o kontakt mailowy: LINK

Lex AKADEMIA


W LEX Akademia znajdziesz kompletny i codziennie aktualizowany zbiór prawa, orzecznictwa i piśmiennictwa prawniczego, w tym niepublikowane w oficjalnych źródłach akty dotyczące szkolnictwa wyższego i nauki – uchwały, statuty, opinie, zarządzenia czy protokoły kilkudziesięciu instytucji.

LEXOTEKA


LEXOTEKA to jedyna na rynku baza prawodawstwa i orzecznictwa przygotowana z myślą o studentach prawa i administracji. Program został wzbogacony o wersje elektroniczne podręczników obowiązujących na studiach.

Legalis


System Legalis C.H.Beck to wszystkie, najbardziej cenione na rynku, komentarze oraz monografie i czasopisma C.H.Beck. Największa ilość orzeczeń Sądu

Dziennik Rzeczpospolita


[…]

Dziennik Gazeta Prawna


…]