mgr Michalina Kowala laureatką konkursu „Ma thèse en 180 secondes”

10 czerwca 2022

Z przyjemnością informujemy, że mgr Michalina Kowala, doktorantka II roku w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych w dyscyplinie nauki prawne, została laureatką II miejsca w międzynarodowym finale francuskojęzycznego konkursu „Ma thèse en 180 secondes”, który odbył się 7 czerwca 2022r. na Uniwersytecie Wiedeńskim.

W uznaniu za talent oratorski, Jury przyznało Pani Michalinie także wyróżnienie specjalne w postaci zaproszenia do uczestnictwa w prestiżowym „New Europe. The European Forum Alpbach”, które obędzie się w sierpniu tego roku.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie prowadzonych przez nich badań, charakteryzujących się często dużym skomplikowaniem i złożonością, w przystępny sposób i w ograniczonym czasie trzech minut. Pani Michalina, która do konkursu przygotowała się pod opieką Pani Profesor Katarzyny Klafkowskiej-Waśniowskiej, zaprezentowała problematykę swojej rozprawy doktorskiej zatytułowanej: „Prawo pokrewne wydawców prasy a dostęp do informacji”.

Serdecznie gratulujemy!