
Szanowni Państwo,
bardzo miło jest nam poinformować, że 19 czerwca 2020 r. Pani Prof. UAM dr hab. Anna Musiała otrzymała Nagrodę im. Anieli hrabiny Potulickiej przyznawaną przez Fundację Potulicka przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim za wybitne osiągnięcie naukowe wpisujące się w idee chrześcijańskiego humanizmu, zwyciężając w tegorocznym konkursie o Nagrodę im. Anieli hrabiny Potulickiej.
Podstawą przyznania Nagrody była monografia Pani Profesor Anny Musiały zatytułowana: “Polskie prawo pracy a społeczna nauka Kościoła. Studium prawno-społeczne”.
Link do wydarzenia: https://www.kul.pl.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące kursu prawa brytyjskiego, organizowanego we współpracy z British Law Centre.
Spotkanie odbędzie się w środę, 24 czerwca o godzinie 18:00.
Do spotkania można dołączyć za pośrednictwem strony internetowej: https://www.britishlawcentre.co.uk/recruitment/.
Więcej...
Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszego doktoranta w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze poświęcone prawom dzieci organizowanym przez Global Campus of Human Rights z siedzibą w Wenecji. Do finansowania został zakwalifikowany projekt mgr. Łukasza Szoszkiewicza (Zakład Prawa Konstytucyjnego) pt. „Children detained for migration related reasons – towards a model for better data collection”.
Więcej...
W miesiącu czerwcu 2020 roku została uruchomiona rekrutacja na XXXV edycję Studiów Podyplomowych Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Problematyka Studiów obejmuje zagadnienia z zakresu Kodeksu pracy i innych ustaw dotyczących prawa pracy oraz europejskiego prawa pracy i koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
Więcej...Mamy zaszczyt poinformować, iż pani Profesor Hanna Suchocka została tegoroczną laureatką Nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Nagroda przyznawana jest od 2004 roku i została ustanowiona przez Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Kolegium Europy Wschodniej, miasto Wrocław, Uniwersytet Wrocławski i Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Nagroda wręczana jest co roku 4 czerwca osobie lub instytucji przedstawiającej „myślenie o państwie jako dobru wspólnym”. Jak podkreślają organizatorzy, wyróżnienie to przyznawane jest ludziom, którzy uosabiają „myślenie o państwie jako dobru wspólnym", a także instytucjom, które miały „znaczący wkład w obalenie komunizmu, odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz w kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej". Pani Profesor serdecznie gratulujemy!
Więcej...
Z przyjemnością informujemy, że na zaproszenie Prof. Dr. Hakana Hakeri z Wydziału Prawa Uniwersytetu Medeniyet w Stambule (İstanbul Medeniyet Üniversitesi) prof. Joanna Długosz 2 czerwca 2020 r. wygłosiła wykład gościnny: Schnittstellen zwischen Strafrecht und Corona-Epidemie – neues nationales Recht angesichts der Corona-Krise.
Wykład i wieńcząca go dyskusja cieszyły się dużym zainteresowaniem i zgromadziły liczne, kilkusetosobowe grono uczestników. Wykład pani prof. J. Długosz wpisuje się w cykl wykładów on-line wygłaszanych przez międzynarodowe grono zaproszonych naukowców i poświęconych m.in. prawnym aspektom stanu epidemii.
Więcej...Uprzejmie informujemy o obronie mgr Agnieszki Wojcieszak.
Więcej...Uprzejmie informujemy o obronie mgr. Mateusza Wiktora Golaka.
Więcej...
Z przyjemnością informujemy, że propozycja cyklu wykładów prof. K. Klafkowskiej-Waśniowskiej została wybrana spośród ponad czterdziestu zgłoszeń w odpowiedzi na Visting Professors Call, ogłoszony przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Antwerpii. W konkursie wyłoniono najlepsze propozycje, które składają się na cykl pt. „Transnational Law Visiting Professors Courses”. Cykl podzielony został na trzy obszary tematyczne: Transnational Law Course on Law and Governance; Transnational Law Course on Persons, Goods and Contracts; Transnational Law course on Constitutionalism and Human Rights. Kurs prof. K. Klafkowskiej-Waśniowskiej zatytułowany „Creative Content Services and the Digital Single Market”, oferowany będzie studentom w ramach bloku: Transnational Law Course on Persons, Goods and Contracts w semestrze letnim 2021 roku. Celem wykładu jest przybliżenie ram prawnych dla świadczenia usług rozpowszechniania tzw. treści cyfrowych na styku z problematyką prawa autorskiego i rozwiązaniami ułatwiającymi korzystanie z usług przez konsumentów. Pani Profesor serdecznie gratulujemy sukcesu!
Więcej...Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora UAM nr 455/2019/2020 z dnia 23 maja 2020 r. do dnia 30 września 2020 r. zajęcia w Uniwersytecie będą prowadzone zdalnie. Zmienia się organizacja roku akademickiego 2019/2020 w taki sposób, że zajęcia semestru letniego trwają od dnia 24 lutego do dnia 15 lipca 2020 r. oraz od dnia 1 do 30 września 2020 r. Wakacje letnie przypadają w okresie od dnia 16 lipca do dnia 31 sierpnia 2020 r. Letnia sesja egzaminacyjna (w tym poprawkowa) trwa od dnia 1 czerwca do dnia 30 września 2020 r.
Więcej...Wydział Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.