Z wielką radością informujemy, że trzech studentów naszego Wydziału I roku studiów prawa uzyskało Stypendium Miasta Poznania 2020/2021 dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Pani Julii Frankiewicz, Panu Wiktorowi Piotrowi Galińskiemu oraz Panu Jackowi Janowi Sobiechowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Więcej...Szanowni Państwo,
uprzejmie zapraszam do udziału w inauguracji Szkoły Prawa Niemieckiego, która odbędzie się dnia 20 listopada 2020 r. o godz. 16.00 przy użyciu aplikacji MS Teams. Głównym punktem programu będzie wykład pana profesora Dr Dr h.c. Klausa Rennerta, prezesa Federalnego Sądu Administracyjnego w Lipsku, na temat funkcjonowania niemieckich sądów administracyjnych w czasie pandemii (Justiz in Zeiten von Corona).
Z serdecznymi pozdrowieniami
prof. dr hab. Wojciech Piątek
Kierownik Szkoły Prawa Niemieckiego
Więcej...
W związku z wydaniem dorocznego raportu Free to Think 2020. Stowarzyszenie Scholars at Risk zaprasza do wzięcia udziału w zdalnej konferencji w dniu 19 listopada 2020.
Scholars at Risk to międzynarodowa sieć instytucji akademickich z siedzibą w USA, zorganizowana w celu wspierania i obrony zasad wolności akademickiej oraz praw człowieka uczonych na całym świecie.
Więcej...
Mamy przyjemność poinformować, iż nakładem Wydawnictwa Naukowego UAM ukazała się kolejna monografia w ramach serii Adam Mickiewicz University Law Books. Tym razem publikacja pod tytułem Legal and economic aspects of association of agricultural producers in selected countries of the world (https://press.amu.edu.pl/pl/katalog/adam-mickiewicz-university-law-books.html) jest pracą zbiorową pod redakcją naukową Anety Suchoń. Autorami rozdziałów książki są pracownicy naukowi z Uniwersytetów w: Argentynie, Francji, Niemczech, Włoszech, Polski, Słowenii, Słowacji i Hiszpanii. Rozważania zawarte w niniejszej publikacji koncentrują się przede wszystkim na różnych prawnych formach zrzeszania producentów rolnych w wybranych krajach świata. Zmiany społeczno-gospodarcze, globalizacja, zapewnienie bezpieczeństwa żywności i żywnościowego, zmiany klimatyczne, degradacja środowiska, i kwestie dotyczące COVID 19, powodują, że zagadnienie to jest coraz bardziej istotne. Książka jest rezultatem grantu uczelnianego, którego Kierownikiem była Prof. UAM dr hab. Aneta Suchoń.
Publikacja została przygotowana w czterech językach kongresowych: angielskim (wiodący), niemieckim, hiszpańskim, francuskim.Recenzentem całej książki był Prof. Dr. iur. Paul Richli (University of Basel, University of Lucerne, Szwajcaria). Dodatkowo Recenzentami poszczególnych rozdziałów są pracownicy naukowi z Argentyny, USA, Włoch, Szwajcarii oraz Hiszpanii. Zapraszamy do lektury!
Więcej...
Mamy przyjemność poinformować, iż ukazał się jubileuszowy numer „Przeglądu Prawniczego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza”, poświęcony stuleciu Wydziału Prawa i Administracji poznańskiego uniwersytetu. Na jego kartach przypominamy archiwalny dorobek nieżyjących już Profesorów naszego Wydziału w nowej anglojęzycznej odłonie. Przegląd ten obejmuje prace: Antoniego Peretiatkowicza, Zygmunta Ziembińskiego, Czesława Znamierowskiego, Władysława Bojarskiego, Zygmuta Lisowskiego, Bogdana Lesińskiego, Jana Rutkowskiego, Alfonsa Klafkowskiego, Anny Michalskiej, Krzysztofa Skubiszewskiego, Bohdana Winiarskiego, Zbigniewa Janowicza, Mariana Zimmermanna, Teresy Rabskiej, Józefa Jana Bossowskiego, Bogusława Janiszewskiego, Jana Zdzitowieckiego, Rocha Knapowskiego oraz Edwarda Taylora, zaproponowane przez kierowników Katedr i Zakładów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Publikacja ukazała dzięki instytucjonalnemu i finansowanemu wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu 848/2/P-DUN/2018, Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Więcej...Uprzejmie informujemy o obronie mgr Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej.
Więcej...W imieniu Organizatorów Zakład Prawa Rolnego, Żywnościowego i Ochrony Środowiska, (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Izba Notarialna w Poznaniu serdecznie zaprasza na Konferencję Naukową pod tytułem „Obrót nieruchomościami rolnymi. Teoria i praktyka”, która odbędzie się 26 listopada 2020 r. (czwartek) na Wydziale Prawa i Administracji UAM, ul. Niepodległości 53 w Poznaniu (Collegium Iuridicum Novum) od godz. 10.00. Konferencja z uwagi na COVID-19 zostanie przeprowadzona przy pomocy środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online).
Konferencja naukowa będzie dostępna na youTube. Link do konferencji: https://youtu.be/UrUVrnAbr_A
Więcej...
Mamy przyjemność zaprosić na wykład w formie zdalnej organizowany przez nasz partnerski wydział prawa – Syracuse University College of Law.
Więcej...Katedra Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Problemy Pogranicza Prawa Cywilnego” która odbędzie się w piątek 27 listopada 2020 roku (od godz. 9:30 do 16:00). Konferencja prowadzona będzie w trybie zdalnym przy wykorzystaniu techniki informatycznej (system Microsoft Teams).
Więcej...Uprzejmie informujemy o obronie mgr. Adriana Misiejko.
Więcej...Wydział Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.