Bank BNP Paribas obchodzi w bieżącym roku Jubileusz 100-lecia tradycji finansowania agrobiznesu. Jako spadkobierca idei powstałego w 1919 r. Polskiego Państwowego Banku Rolnego i kontynuatorem działań banków specjalizujących się w finansowaniu rolnictwa i gospodarki żywnościowej, świętując ww. Jubileusz, jednocześnie patrzy w przyszłość tego sektora i wspiera jego rozwój. Jednym z obszarów tego wsparcia jest inwestycja w przyszłość nauki. W związku z tym, przygotowany został Konkurs Jubileuszowy na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką na temat rozwoju rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego.
Więcej...
W dniach 22-25 maja 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się po raz czwarty polsko-niemiecko-austriackie seminarium naukowe nt. Granic odpowiedzialności karnej. Seminarium zostało zrealizowane przy współpracy UAM (dr hab. Elżbieta Hryniewicz-Lach) z Europejskim Uniwersytetem Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (Prof. Dr Gudrun Hochmayr) oraz Uniwersytetem Paris Lodron w Salzburgu (Prof. Dr Kurt Schmoller), dzięki finansowemu wsparciu ze strony Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu oraz Kancelarii Prawnej FILIPIAKBABICZ.
Więcej...Uprzejmie informujemy o obronie mgr. Konrada Garnowskiego.
Więcej...
24 maja 2019 r. odbyła się uroczystość wręczenia medalu Homini Vere Academico Panu Profesorowi Andrzejowi Janowi Szwarcowi. To wyraz uznania za ofiarną i wieloletnią pracę na rzecz UAM. Odznaczenie wręczył JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki. Uroczystość wręczenia medalu Homini Vere Academico zbiegła się z 80-tą rocznicą urodzin Pana Profesora.
Więcej...
W dniu 17 maja 2019 r. Narodowe Centrum Nauki opublikowało na swojej stronie internetowej wyniki konkursów grantowych. Mamy przyjemność poinformować, iż z naszego Wydziału do finansowania zakwalifikowany został projekt Pana mgr. Łukasza Szoszkiewicza (Zakład Prawa Konstytucyjnego) : „Rola nauki i danych w czasach Sztucznej Inteligencji - obowiązki państw w zakresie zarządzania danymi w świetle art.. 15 ust. 1 lit. b) Międzynarodowego Paktu Praw Gospodarczych, Socjalnych i Kulturalnych ” (konkurs PRELUDIUM 16, kwota dofinansowania 87 880 zł). Serdecznie gratulujemy!
Więcej...Uprzejmie informujemy o obronie mgr. Jakuba Gołasia.
Więcej...
Wydział Prawa i Administracji UAM oraz Miasto Poznań mają przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z Prof. Normanem Daviesem zatytułowane „Podróż historyka przez historię”.
Więcej...Uprzejmie informujemy o obronie mgr Marii Jędrzejczak.
Więcej...Katedra Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu już po raz czwarty wraz z Prof. Gudrun Hochmayr z Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz z Prof. Kurtem Schmollerem z Uniwersytetu Paris Lodron w Salzburgu organizuje studencko-doktorackie seminarium naukowe. Tematem seminarium, które odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Poznaniu, są „Granice odpowiedzialności karnej". Seminarium odbywa się w języku niemieckim. Jego plan znajdą Państwo w załączeniu. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.
Więcej...Katedra Prawa Rolnego UAM w Poznaniu serdecznie zaprasza na I Konferencję szkoleniową pod tytułem „Prawne zasady dzierżawy gruntów rolnych”, która odbędzie się 22 maja 2019 roku (środa) na Wydziale Prawa i Administracji UAM, ul. Niepodległości 53 w Poznaniu (Collegium Iuridicum Novum) od godz. 10.00 (Auditorium Maximum, I piętro). W ramach konferencji szkoleniowej w pierwszej części przedstawione zostaną zagadnienia prawne dzierżawy gruntów rolnych tzw. prywatnej, od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz samorządu terytorialnego. Poruszone zostaną także kwestie dzierżawy w kontekście uchwalonej przez Sejm w dniu 26 kwietnia 2019 r. nowelizacji ustawy z 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego. Prelegentami będą m.in. Dyrektor Zespołu Gospodarowania Zasobem WRSP Anna Zając-Plezia z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) w Warszawie; dr hab. Aneta Suchoń z Katedry Prawa Rolnego UAM; dr Paweł Blajer (UJ z Krakowa, Notariusz); dr Marek Stańko (UŚ w Katowicach). W drugiej części przewidziana jest dyskusja na temat przyszłości dzierżawy gruntów rolnych oraz możliwość zadawania pytań. Udział w konferencji szkoleniowej jest bezpłatny.
Więcej...Wydział Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.