
Z przyjemnością informujemy, że prof. ucz. dr hab. Tadeusz Gadkowski z Zakładu Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych oraz dr Michał Krotoszyński z Katedry Teorii i Filozofii Prawa zostali w roku akademickim 2018/2019 uhonorowani nagrodą „Praeceptor Laureatus” Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nagrodę przyznaje się w drodze konkursu na najlepszego dydaktyka UAM. Laureaci są wyłaniani przez studentów w głosowaniu internetowym w serwisie USOSweb. Głosować można na pracowników, którzy zostali nominowani do Nagrody na podstawie najwyższych ocen uzyskanych w ankietach studenckich w minionym roku akademickim. Serdecznie gratulujemy!
Więcej...
Dnia 10 czerwca 2019 roku została uruchomiona rekrutacja na XII edycję Studiów Podyplomowych Służby Zagranicznej i Międzynarodowej na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Celem kształcenia jest przygotowanie do pracy w zagranicznej służbie państwowej (dyplomatycznej i konsularnej) w instytucjach i organizacjach międzynarodowych oraz koncernach międzynarodowych, a także w administracji rządowej i samorządowej, w komórkach odpowiedzialnych za organizowanie i prowadzenie współpracy międzynarodowej.
Więcej...Trwa nabór na Kurs Szkoły Prawa Niemieckiego/ Schule Des Deutschen Rechts, prowadzony na Wydziale Prawa i Administracji w Poznaniu przez profesorów z Wydziału Prawa Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W programie każdej edycji Szkoły Prawa Niemieckiego przewidziano zajęcia (wykłady i konwersatoria) z najważniejszych dziedzin niemieckiego prawa.
Więcej...
Trwa nabór na pierwszy rok Kursu Prawa Brytyjskiego w nowej odsłonie: Diploma in English Law and Practical Legal Skills, prowadzonego na Wydziale Prawa i Administracji przez nauczycieli z British Law Centre w Warszawie. Program pierwszego roku obejmuje podstawy prawa angielskiego, ujęte w podstawowe moduły (English legal system, Contract law, Tort law, Trusts). Stanowi doskonałą okazję do poznania systemu common law, co może być przydatne dla prawników, ekonomistów i tłumaczy. Kurs jest otwarty dla wszystkich studentów znających język angielski. Podania można składać drogą elektroniczną, wszystkie dodatkowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w kursie i płatności na stronach https://www.britishlawcentre.co.uk/poznan/ oraz http://prawo.amu.edu.pl/dla-studenta/studia/studia-praw-obcych/kurs-prawa-brytyjskiego, a także u koordynatora kursu, dr. Miłosza Malagi (m.malaga@amu.edu.pl).
Więcej...
Miło nam poinformować, iż w roku akademickim 2019/2020 nasz Wydział będzie gościł dwóch stypendystów Kirklanda – Panią Hannę Komar (Ukraina) oraz Pana Erkinbaya Abdullaeva (Uzbekistan). Stypendyści będą realizowali swoje badania pod opieką naukową profesora Michała Fliegera oraz profesora Michała Skąpskiego. Program Kirklanda oferuje stypendia na dwusemestralne studia doskonalące na polskich uczelniach. Mogą się o nie starać posiadający wyższe wykształcenie młodzi liderzy i eksperci z 11 krajów Europy Środkowej i Wschodniej zainteresowani rozwojem demokracji, gospodarki i społeczeństwa obywatelskiego w swoich krajach i w regionie.
Więcej...Uprzejmie informujemy o obronie mgr Katarzyny Szczepańskiej.
Więcej...
24 września br. na posiedzeniu Rady Wydziału przedstawiciele Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego wręczyli na ręce Pana Dziekana prof. dra hab. Romana Budzinowskiego certyfikat oraz statuetkę Ignacego Paderewskiego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100-lecia Wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 z podziękowaniem za wieloletnią pracę organiczną w wymiarze patriotycznym i obywatelskim.
Więcej...
24 września br. odbyło się ostatnie w 100-letniej historii posiedzenie Rady Wydziału Prawa i Administracji nr 1479. Od nowego roku akademickiego 2019/2020 powstanie rada naukowa dyscypliny nauki prawne.
Więcej...
W dniach 18-21 września br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się (po raz pierwszy w Polsce) jubileuszowy XXX Europejski Kongres i Kolokwium Prawa Rolnego. W Kongresie wzięło udział około 130 uczestników (naukowców i praktyków, funkcjonariuszy Komisji Europejskiej, a także wiceministrów rolnictwa) z wielu państw i z kilku kontynentów. Temat przewodni Kongresu dotyczył dwóch niezwykle aktualnych i ważnych kwestii - suwerenności żywnościowej i bezpieczeństwa żywności. Chodziło o udzielenie odpowiedzi na pytanie, na ile współczesne prawo rolne służy zapewnieniu suwerenności żywnościowej i bezpieczeństwa żywności? Daje temu wyraz temat Kongresu - Food sovereignity, food security and the contribution of agricultural law. Powierzenie polskim agrarystom zrzeszonym w Polskim Stowarzyszeniu Prawników Agrarystów, którego Przewodniczącym Zarządu jest Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM prof. dr hab. Roman Budzinowski oraz naszemu Wydziałowi organizacji Kongresu było z całą pewnością dużym i prestiżowym wyróżnieniem. Kongres został bardzo wysoko oceniony prze jego uczestników zarówno pod względem naukowym jak i organizacyjnym. Ze strony polskiego rządu w Kongresie uczestniczył Wiceminister Spraw Zagranicznych Pan Szymon Szynkowski vel Sęk. Profesor Roman Budzinowski został wybrany na kolejną kadencję wiceprezydentem Europejskiego Komitetu Prawa Rolnego.
Więcej...
W dniu 13 września br. w Chojnicach odbyła się podniosła uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej uczczeniu pamięci Pana Profesora Zbigniewa Radwańskiego w 95. Rocznicę urodzin tego wybitnego cywilisty, Kawalera Orderu Orła Białego. Tablica została umieszczona przy domu rodzinnym Profesora, na Placu Jagiellońskim w Chojnicach. Ze strony Wydziału w uroczystości udział wzięli Dziekan prof. dr hab. Roman Budzinowski i Kierownik Katedry Prawa Cywilnego Handlowego i Ubezpieczeniowego prof. dr hab. Adam Olejniczak.
Więcej...Wydział Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.