
Trwa nabór na kursy onilne dla pracowników dydaktycznych UAM, które dotyczyć będą tworzenia zajęć w formie on-line. Kursy organizowane są w ramach projektu Uniwersytet Jutra.
Więcej...
Adam Mickiewicz University and the European Inter-University Centre for Human Rights and Democratisation (EIUC) are accepting applications for the next edition of the European Master's Degree in Human Rights and Democratisation (E.MA).
Więcej...
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji przeprowadzenia wykładów, ćwiczeń lub warsztatów w ramach Uniwersytetu Otwartego UAM w trzecim trymestrze roku akademickiego 2018/2019. Zajęcia rozpoczną się nie wcześniej niż w dniu 12 marca 2019 r.
Termin składania zgłoszeń upływa w dniu 25 stycznia 2019 r.
Więcej informacji na stronie internetowej: https://uo.amu.edu.pl/strony/wykladowcy.
Więcej...
Zaproszenie na wykład prof. Paula Torremansa z University of Notthingham, zorganizowany we współpracy z British Law Centre.
Więcej...Koncert charytatywny Ogrody Pegaza. Wachlarz wrażliwości jest wydarzeniem o szerokim założeniu artystycznym włączonym w obchody Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Odbędzie się 2 grudnia 2018 o godz. 19.00 w Auli UAM
Wstęp wolny (wymagana rejestracja elektroniczna miejsc od dnia 14 listopada 2018 r., http://koncerty.amu.edu.pl).
Więcej...Zaproszenie na wykład dr Steve Terreta otwierające kolejną edycję kursu: Diploma in English Law and Practical Legal Skills.
Więcej...
Mgr Hanna Wiczanowska z Zakładu Prawa Konstytucyjnego UAM wystąpiła na międzynarodowej konferencji Association of Human Rights Institutes (AHRI) pt. "Renewing Rights in Times of Transition". Konferencja ta odbyła się dniach 7-8 września 2018 r. w Edynburgu/Szkocja. Mgr Hanna Wiczanowska wygłosiła prelekcję pt. To which extent shall democracy defend itself in times of transition? Considerations upon Universal Declaration of Human Rights, International Covenant on Civil and Political Rights and European Convention on Human Rights.
Więcej...
W dniach od 16 do 18 września 2018 r. Katedra Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego UAM we współpracy z Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Poznaniu była organizatorem Letnich Warsztatów Doktoranckich. Tegoroczne Warsztaty odbyły się w należącym do UAM zespole pałacowo-parkowym w Gułtowach. Wzięło w nich udział 14 doktorantów z całej Polski oraz równie liczne grono profesorów prawa administracyjnego. Od kilku lat Warsztaty wpisały się już na stałe w tradycję spotkań polskich administratywistów, stanowiąc pomoc i wsparcie w kształceniu doktorantów. Od początku przybrały one formę konkursową, w ramach której doktoranci prezentują tezy wystąpień związanych z ich zainteresowaniami naukowymi, po czym następuje dyskusja. Zwycięzcą tegorocznych Warsztatów okazał się pan mgr Janusz Wilczyński z Katedry Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego UAM, który zaprezentował problematykę „sprzeciwu od decyzji kasacyjnej jako rodzaju szczególnego postępowania sądowo administracyjnego”. Z uczestnikami Warsztatów refleksją na temat przyszłego sposobu ich kształcenia w ramach szkół doktorskich podzielił się prorektor UAM do spraw nauki i współpracy międzynarodowej, pan prof. dr hab. Ryszard Naskręcki.
Więcej...Wydział Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.