
W czerwcu 2020 r. w Republice Południowej Afryki ukazała się publikacja „Public Procurement Regulation in Africa: Development in Uncertain Times”, przygotowana przez międzynarodowy zespół ekspertów z zakresu prawa zamówień publicznych pod redakcją prof. Geo Quinot i prof. Sope Williams-Elegbe z Uniwersytetu Stellenbosch w Kapsztadzie. Jednym ze współautorów jest dr Jarosław Kola, który w mijającym semestrze prowadził na naszym Wydziale zajęcia z przedmiotu „Zamówienia publiczne”. W ramach publikacji dr Kola opracował rozdział „Public procurement as a tool of conducting development policy in emerging markets: The example of Poland”, w którym zaprezentował wyniki badań, które w ostatnich lata prowadził na WPiA UAM. Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy!
Więcej...
We wtorek 23 czerwca 2020 r. odbyło się Międzynarodowe Seminarium Naukowe pt. „Journeys of the Law in byzantine and medieval essays: two occurrences” organizowane przez Zakład Prawa Rzymskiego, Tradycji Prawnych i Prawa Dziedzictwa Kulturowego we współpracy z Katedrą Historii, Filozofii i Socjologii Prawa z Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach. W spotkaniu przeprowadzonym za pośrednictwem MS Teams wzięli udział pracownicy naukowi, doktoranci, a także studenci obu uniwersytetów.
Więcej...Uprzejmie informujemy o obronie mgr. Adama Bojarskiego.
Więcej...
Mgr Łukasz Szoszkiewicz, doktorant w Zakładzie Prawa Konstytucyjnego, znalazł się w gronie 12 osób nagrodzonych stypendium dla młodych badaczy poznańskiego środowiska naukowego. W uzasadnieniu stypendium dla naszego doktoranta, Kapituła konkursu wskazała „wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze nauk prawnych, jakim jest wpływ nowych technologii na międzynarodową ochronę praw człowieka”. Doktorant realizuje na naszym Wydziale projekt badawczy poświęcony prawom człowieka w dziedzinie nauki w kontekście rozwoju Sztucznej Inteligencji.
Więcej...
Szanowni Państwo,
bardzo miło jest nam poinformować, że 19 czerwca 2020 r. Pani Prof. UAM dr hab. Anna Musiała otrzymała Nagrodę im. Anieli hrabiny Potulickiej przyznawaną przez Fundację Potulicka przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim za wybitne osiągnięcie naukowe wpisujące się w idee chrześcijańskiego humanizmu, zwyciężając w tegorocznym konkursie o Nagrodę im. Anieli hrabiny Potulickiej.
Podstawą przyznania Nagrody była monografia Pani Profesor Anny Musiały zatytułowana: “Polskie prawo pracy a społeczna nauka Kościoła. Studium prawno-społeczne”.
Link do wydarzenia: https://www.kul.pl.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące kursu prawa brytyjskiego, organizowanego we współpracy z British Law Centre.
Spotkanie odbędzie się w środę, 24 czerwca o godzinie 18:00.
Do spotkania można dołączyć za pośrednictwem strony internetowej: https://www.britishlawcentre.co.uk/recruitment/.
Więcej...
Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszego doktoranta w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze poświęcone prawom dzieci organizowanym przez Global Campus of Human Rights z siedzibą w Wenecji. Do finansowania został zakwalifikowany projekt mgr. Łukasza Szoszkiewicza (Zakład Prawa Konstytucyjnego) pt. „Children detained for migration related reasons – towards a model for better data collection”.
Więcej...
W miesiącu czerwcu 2020 roku została uruchomiona rekrutacja na XXXV edycję Studiów Podyplomowych Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Problematyka Studiów obejmuje zagadnienia z zakresu Kodeksu pracy i innych ustaw dotyczących prawa pracy oraz europejskiego prawa pracy i koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
Więcej...Mamy zaszczyt poinformować, iż pani Profesor Hanna Suchocka została tegoroczną laureatką Nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Nagroda przyznawana jest od 2004 roku i została ustanowiona przez Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Kolegium Europy Wschodniej, miasto Wrocław, Uniwersytet Wrocławski i Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Nagroda wręczana jest co roku 4 czerwca osobie lub instytucji przedstawiającej „myślenie o państwie jako dobru wspólnym”. Jak podkreślają organizatorzy, wyróżnienie to przyznawane jest ludziom, którzy uosabiają „myślenie o państwie jako dobru wspólnym", a także instytucjom, które miały „znaczący wkład w obalenie komunizmu, odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz w kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej". Pani Profesor serdecznie gratulujemy!
Więcej...
Z przyjemnością informujemy, że na zaproszenie Prof. Dr. Hakana Hakeri z Wydziału Prawa Uniwersytetu Medeniyet w Stambule (İstanbul Medeniyet Üniversitesi) prof. Joanna Długosz 2 czerwca 2020 r. wygłosiła wykład gościnny: Schnittstellen zwischen Strafrecht und Corona-Epidemie – neues nationales Recht angesichts der Corona-Krise.
Wykład i wieńcząca go dyskusja cieszyły się dużym zainteresowaniem i zgromadziły liczne, kilkusetosobowe grono uczestników. Wykład pani prof. J. Długosz wpisuje się w cykl wykładów on-line wygłaszanych przez międzynarodowe grono zaproszonych naukowców i poświęconych m.in. prawnym aspektom stanu epidemii.
Więcej...Wydział Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.