Deutsche Version English version Adresy Mapa strony
  • Strona główna
  • Dla pracownika
  • Dla studenta
  • Rekrutacja 2019
  • Studia podyplomowe
  • Kursy dokształcające
  • Dla szkół
  • Erasmus
WPiA
Aktualności Historia Wydziału Władze Wydziału Sekretariat Dziekana WPiA Zarządzenia Dziekana Redakcje Organizacje Jakość kształcenia Studenci z niepełnosprawnością Współpraca Rada Biznesu i Nauki Stowarzyszenie Absolwentów Wizualizacja WPiA Artykuły promocyjne WPiA Wybory 2016-2020
Jednostki organizacyjne
Biuro Obsługi Studenta Katedry i Zakłady Biblioteka Zespół Nauczycieli Języków Obcych Pracownia komputerowa Sekretariat USOS Plany i rezerwacja sal
Badania naukowe
Informacje ogólne Parametryzacja Projekty badawcze Uniwersytet Jutra Konkursy Staże Naukowe Pliki do pobrania Ważne linki
Współpraca z zagranicą
Informacje ogólne Wydarzenia Pliki do pobrania Ważne linki Kontakt
Szybkie linki
Struktura organizacyjna UAM Biblioteki IPLAN
 
Wydział Prawa i Administracji Strona główna WPiA Aktualności

zyczenia-2018

kategoria wydziału A+

logo 100 lecia

NASZ WYDZIAŁ KOŃCZY 100 LAT!

Dokładnie 100 lat temu, w dniu 17 maja 1919 roku, powołany został do życia jako jeden z pierwszych na Uniwersytecie Poznańskim – Wydział Prawniczy. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, iż już od wieku tworzymy wyjątkową Wspólnotę. Od chwili powstania Wydziału jego mury opuściło 46 562 studentów. Plurimos annos!


Nagroda Prezesa Prokuratorii Generalnej RP dla dr. Filipa Balcerzaka
Wiadomość, opublikowana 21-12-2018

W dniu 12 grudnia br. Kapituła Konkursu o nagrodę Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej za najlepszą pracę habilitacyjną, najlepszą pracę doktorską i najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa sądowego ku pamięci Stanisława Bukowieckiego, na posiedzeniu plenarnym, wyłoniła laureatów i wyróżnionych w II Edycji Konkursu. Wśród nagrodzonych osób znalazł się między innymi Pan dr Filip Balcerzak, który zajął drugie miejsce, otrzymując nagrodę za pracę nt. „Investor – state arbitration and human rights”, napisaną w Katedrze Prawa Konstytucyjnego pod kierunkiem Pana Prof. Zdzisława Kędzi. Panu Doktorowi gratulujemy!

Więcej...
Obrona doktorska mgr Yael Ilany
Wiadomość, opublikowana 21-12-2018

Uprzejmie informujemy o obronie mgr Yael Ilany.

Więcej...
Stypendium im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego
Wiadomość, opublikowana 20-12-2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy uhonorowali 100 wyjątkowych studentów, 100 stypendiami im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego.

Z przyjemnością informujemy, że jedną z dwóch wyróżnionych osób z naszego Uniwersytetu był Pan Krystian Jabłoński – Student V roku na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji.  Serdecznie gratulujemy Studentowi naszego Wydziału i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej...
Obrona doktorska mgr Joanny Kruszyńskiej- Koli
Wiadomość, opublikowana 20-12-2018

Uprzejmie informujemy o obronie mgr Joanny Kruszyńskiej-Koli.

Więcej...
Kalendarz „12 lekcji o Konstytucji. Prawa podstawowe i polityczne” na 100-lecie Wydziału
Wiadomość, opublikowana 18-12-2018

„12 lekcji o Konstytucji” to projekt naukowo edukacyjny realizowany w ramach współpracy dr hab. prof. UAP Lucyny Talejko-Kwiatkowskiej i dr Agaty Kulczyk z Pracowni Grafiki Informacyjnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (UAP) z prof. dr hab. Pawłem Wilińskim z Katedry Postępowania Karnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM). Jej głównym założeniem jest tworzenie przestrzeni do współpracy grafików i prawników oraz poszukiwanie graficznej formy przekazu dla treści związanych z prawem. Pierwszym owocem współpracy była wystawa cyklu infografik „Pokrzywdzony w procesie karnym” prezentowana na WPiA UAM i w biurze RPO w 2016 r. Kolejnym, przeprowadzone w 2017 r. warsztaty Infograficzno-prawnicze i cykl prac „12 lekcji o Konstytucji. Konstytucyjne wolności i prawa osobiste”, przedstawionych w postaci kalendarza, a więc wydawnictwa adresowanego do szerokiego kręgu odbiorców.

Więcej...
Absolwenci naszego Wydziału laureatami w konkursie na najlepsze prace magisterskie z zakresu sądowej kontroli administracji publicznej
Wiadomość, opublikowana 17-12-2018

W dniu 10 grudnia 2018 r. w siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla autorów najlepszych prac magisterskich z zakresu sądowej kontroli administracji publicznej. Była to pierwsza edycja konkursu, objętego patronatem przez Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Więcej...
Zakończenie 12 edycji Szkoły Prawa Niemieckiego
Wiadomość, opublikowana 17-12-2018

Dnia 8 grudnia 2018 r. dobiegła końca 12 edycja Szkoły Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Była ona pierwszą po kilkuletniej przerwie w funkcjonowaniu Szkoły. Tego dnia pani profesor dr Ines Härtel z Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, kierująca pracami Szkoły od strony niemieckiej, wygłosiła wykład zatytułowany „Verfassungsrechtliche Herausforderungen im Rahmen der digitalen Transformation”. Po jego zakończeniu wraz z Dziekanem Wydziału, panem prof. dr hab. Romanem Budzinowskim oraz kierownikiem Szkoły, panem prof. UAM dr hab. Wojciechem Piątkiem, pani profesor wręczyła uczestnikom zakończonego kursu pamiątkowe dyplomy oraz pamiątki uniwersyteckie. W uroczystości wzięli także udział uczestnicy kolejnej, 13 edycji kursu.

Więcej...
Wystąpienie mgr Joanny Kruszyńskiej-Koli na Uniwersytecie w Heidelbergu
Wiadomość, opublikowana 14-12-2018

W dniu 4 grudnia 2018 r., na prestiżowym Wydziale Prawa Uniwersytetu w Heidelbergu, mgr Joanna Kruszyńska-Kola, doktorantka w Katedrze Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego przedstawiła wystąpienie zatytułowane  'Ratio of liberative prescription. Roman, French and Polish law'. Była to prezentacja wniosków rozprawy doktorskiej pt. „Ratio przedawnienia. Dylematy europejskiej tradycji prawnej w świetle historyczno-porównawczej analizy prawa francuskiego i polskiego" przygotowanej przez mgr Joannę Kruszyńską-Kolę pod kierunkiem naukowym prof. dr. hab. Wojciecha Dajczaka. Praca powstała w ramach projektu badawczego Der Allgemeiner Teil des Privatrechts. Römischrechtliche Wurzeln - dogmatische Strukturen - Leistungsfähigkeit im 21. Jahrhundert. Projekt był finansowany w latach 2015-2018 przez Fundację Aleksandra von Humboldta i niemieckie Bundesministerium für Bildung und Forschung. Wystąpieniu mgr Joanny Kruszyńskiej-Koli towarzyszyło spotkanie mające na celu popularyzację nauki prawa polskiego, informowanie o możliwościach studiowania w Polsce oraz prezentację naszego Wydziału. W spotkaniu uczestniczyli wykładowcy i studenci Uniwersytetu w Heidelbergu. Pani Magister gratulujemy!

Więcej...
Rekrutacja na Stypendium Edwarda Barry McDougalla
Wiadomość, opublikowana 12-12-2018

Wydział Prawa Uniwersytetu w Ottawie (Kanada) rozpoczął rekrutację na Stypendium Edwarda Barry McDougalla.

Stypendium dedykowane jest absolwentom kierunku prawo z Polski i umożliwia realizację rocznego programu studiów LL.M. w wybranej tematyce na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Ottawie w Kanadzie.

Więcej...
Staż naukowy na Uniwersytecie Cheikh Anta Diop De Dakar
Wiadomość, opublikowana 04-12-2018

Prof. UAM dr hab. Michał Flieger przebywa obecnie na stażu naukowym na Uniwersytecie Cheikh Anta Diop De Dakar realizując projekt badawczy zatytułowany: The use of organizational potential in virtual structures and in any other forms of international cooperation in terms of consistency concept regulations - the research of organizations from West Africa (Senegal).

Więcej...


Poprzednie Następne

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Drukuj stronę Zarządzanie stroną

Kalendarz wydarzeń

Wydział Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.