Deutsche Version English version Adresy Mapa strony
  • Strona główna
  • Dla pracownika
  • Dla studenta
  • Rekrutacja 2020
  • Studia podyplomowe
  • Kursy dokształcające
  • Dla szkół
  • Erasmus
WPiA
Aktualności Historia Wydziału Władze Wydziału Biuro Dziekana Kierownicy Studiów Pełnomocnicy Dziekana Jednostki Ogólnowydziałowe Zarządzenia Dziekana Redakcje Organizacje Jakość kształcenia Współpraca Rada Biznesu i Nauki Stowarzyszenie Absolwentów Wizualizacja WPiA Artykuły promocyjne WPiA Wybory 2020-2024 Konferencje na WPiA E-learning UAM wobec COVID
Jednostki organizacyjne
Biuro Obsługi Studentów Katedry i Zakłady Biblioteka Zespół Nauczycieli Języków Obcych Biuro ds. Informatyzacji Wydziału Sekretariat USOS Plany i rezerwacja sal
Badania naukowe
Informacje ogólne Parametryzacja Projekty badawcze Uniwersytet Jutra Konkursy Staże Naukowe Pliki do pobrania Ważne linki
Współpraca z zagranicą
Informacje ogólne Wydarzenia Pliki do pobrania Ważne linki Kontakt
Szybkie linki
Struktura organizacyjna UAM Biblioteki IPLAN
 
Wydział Prawa i Administracji Strona główna WPiA Aktualności


Strona CISG Poland
Wiadomość, opublikowana 14-01-2021

Mamy przyjemność zaprezentować stronę internetową CISG Poland (http://cisgpoland.amu.edu.pl/) stworzoną z inicjatywy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przy istotnym wsparciu Pana mgr. Macieja Kochanowskiego, doktoranta z Katedry Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego. Jej celem jest prezentacja aktualnych i uporządkowanych informacji na temat CISG (Convention on Contracts for the International Sale of Goods) – Konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów z 1980 roku, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego orzecznictwa dotyczącego Konwencji. Strona jest jedną z inicjatyw podejmowanych także w innych państwach konwencyjnych, które mają na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat Konwencji. Treść strony jest skierowana w szczególności do praktyków i naukowców mających do czynienia z międzynarodową sprzedażą towarów. Jest ona dostępna w języku polskim oraz angielskim.

Więcej...
Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z perspektywy prawa prywatnego”
Wiadomość, opublikowana 14-01-2021

Koło Naukowe Prawa Cywilnego USUS IURIS serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z perspektywy prawa prywatnego”, która odbędzie w sobotę 27 marca 2021 r. za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. 

Celem organizowanej Konferencji jest w szczególności pochylenie się nad regulacjami dotyczącymi ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i szerokim spektrum zastosowania tego ubezpieczenia. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z różnymi spojrzeniami na tę instytucję prawa prywatnego, a w szczególności ścisłej korelacji z problematyką odpowiedzialności deliktowej i kontraktowej.

Szczegółowe informacje dotyczące organizowanej Konferencji są dostępne na Facebooku, na stornie wydarzenia:  https://pt-br.facebook.com/events/707939669832304/.

Serdecznie zapraszamy do czynnego i biernego uczestnictwa w Konferencji.

Więcej...
Zaproszenie na ogólnopolską konferencję naukową pt. „Ochrona zdrowia w czasach pandemii. Zagadnienia publicznoprawne, medyczne i ekonomiczne"
Wiadomość, opublikowana 15-01-2021

Zakład Publicznego Prawa Gospodarczego serdecznie zaprasza w dniu 20 stycznia 2021 r., godzina 9.30, na Ogólnopolską Konferencję Naukową. „Ochrona zdrowia w czasach pandemii. Zagadnienia publicznoprawne, medyczne i ekonomiczne".

Konferencja zorganizowana zostanie na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu przez Zakład Publicznego Prawa Gospodarczego WPiA UAM, wspólnie z Katedrą Badań Rynku i Usług Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (prof. n. UEP Monika Dobska) oraz Katedrę i Zakład Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (prof. n. UM Monika Urbaniak).

Konferencja organizowana jest on-line poprzez platformę MS TEAMS.

Więcej...
Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową pod tytułem „Służebności na obszarach wiejskich”
Wiadomość, opublikowana 13-01-2021

Szanowni Państwo

Koło Naukowe Gospodarki Nieruchomościami, Prawa Rolnego i Ochrony Środowiska UAM serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pod tytułem „Służebności na obszarach wiejskich”, która odbędzie się 15 stycznia 2021 roku (piątek) na Wydziale Prawa i Administracji UAM, ul. Niepodległości 53 w Poznaniu od godz. 10.00. Referaty dotyczyć będą przede wszystkim służebności mieszkania, służebności przesyłu i służebności gruntowej. Prelegentami w pierwszej części Konferencji będą m.in. Prof. UAM dr hab. Aneta Suchoń (UAM, Poznań); Prof. dr hab. Bartosz Rakoczy (UMK, Toruń), Prof. UWM Adam Bieranowski (Uniwersytet Warminsko-Mazurski, Olsztyn), Prof. UAM Jakub Pokrzywniak (UAM, Poznań), dr hab. Paweł Blajer (Uniwersytet Jagielloński, Kraków), Dr Karol Szadkowski (UAM, Poznań), Adw. Cezary Dzierzbicki (Uniwersytet Warszawski, Warszawa).

Natomiast w ramach panelu doktorantów i studentów (druga część Konferencji) przedstawionych zostanie ponad 10 referatów.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja prowadzona będzie w trybie zdalnym. Link do konferencji:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3a25bfa6c90fdd43bb8ee8eca309680bc2%40thread.tacv2/1609777063086?context=%7b%22Tid%22%3a%2273689ee1-b42f-4e25-a5f6-66d1f29bc092%22%2c%22Oid%22%3a%225dd00858-5dac-41fc-9ac7-b6fe083dff36%22%7d

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.

Więcej...
Pani mgr Weronika Dzięgielewska otrzymała stypendium Fulbright Junior Research Award
Wiadomość, opublikowana 05-01-2021

Mamy przyjemność poinformować, iż Rada Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta nominowała do stypendium Fulbright Junior Research Award Panią mgr Weronikę Dzięgielewską, doktorantkę w Zakładzie Teorii i Filozofii Prawa. Fulbright Junior Research Award to stypendia dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych, przeznaczone na realizację własnego projektu badawczego w USA powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Serdecznie gratulujemy!

Więcej...
Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Relacje państwo - Kościół Katolicki w RP i ich wielopłaszczyznowy charakter”
Wiadomość, opublikowana 31-12-2020

Koło Naukowe Prawa Wyznaniowego, działające przy Zakładzie Badań nad Ustrojem Państwa WPiA UAM ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Relacje państwo - Kościół Katolicki w RP i ich wielopłaszczyznowy charakter”, która odbędzie się 23 stycznia 2021 r. na platformie Microsoft Teams.

Więcej...
Obrona doktorska mgr Katarzyny Urbanowicz
Wiadomość, opublikowana 28-12-2020

Uprzejmie informujemy o obronie mgr Katarzyny Urbanowicz.

Więcej...
Nagroda drugiego stopnia w VII edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego
Wiadomość, opublikowana 21-12-2020

Z satysfakcją informujemy, że dr Marcin Jan Flotyński z Katedry Nauk Ekonomicznych otrzymał nagrodę  drugiego stopnia w VII edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego na najlepsze prace doktorskie za pracę pt. Wpływ makroostrożnościowej regulacji płynności długoterminowej na stabilność banków komercyjnych w Polsce obronioną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Ekonomii, pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Wiesławy Przybylskiej-Kapuścińskiej. Na konkurs zgłoszono 37 prac doktorskich z uniwersytetów z całej Polski obronionych w latach 2018-2019. Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Alojzego Nowaka - Rektora Uniwersytetu Warszawskiego nie przyznała nagrody głównej, a zdecydowała o przyznaniu dwóch nagród ex aequo drugiego stopnia. Gratulujemy dr. Marcinowi Flotyńskiemu uzyskania tego bardzo prestiżowego wyróżnienia.

Więcej...
Apply now to the European Master’s Degree in Human Rights and Democratisation
Wiadomość, opublikowana 18-12-2020

Adam Mickiewicz University and Global Campus of Human rights are accepting applications for the next edition of the European Master's Degree in Human Rights and Democratisation (E.MA)

Więcej...
Kalendarz „12 lekcji o Konstytucji. Prawa podstawowe jednostki”
Wiadomość, opublikowana 17-12-2020

Mamy przyjemność zaprezentowania III edycji wyjątkowego kalendarza. „12 lekcji o Konstytucji” to projekt naukowy i dydaktyczny. Jego założeniem jest stworzenie atrakcyjnego narzędzia edukacyjnego adresowanego do szerokiego kręgu odbiorców, dorosłych i uczniów, wszystkich pragnących poznać Konstytucję i zrozumieć istotę zapisanych w niej gwarancji. To jednocześnie forum wymiany poglądów oraz współpracy studentów prawa i grafiki, młodych prawników oraz grafików z całej Polski. Powstał w ramach warsztatów infograficzno-prawniczych prowadzonych od 2016 roku przez prof. UAP dr hab. Lucynę Talejko-Kwiatkowską i dr Agatę Kulczyk z Pracowni Grafiki Informacyjnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz prof. dr. hab. Pawła Wilińskiego z Zakładu Postępowania Karnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Niezawodnym partnerem projektu i jednocześnie wydawcą kalendarza jest po raz kolejny wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.

Więcej...


Poprzednie Następne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Drukuj stronę Zarządzanie stroną

Kalendarz wydarzeń

Wydział Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.