Aktualności
Szanowni Państwo
Koło Naukowe Gospodarki Nieruchomościami, Prawa Rolnego i Ochrony Środowiska UAM serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pod tytułem „Służebności na obszarach wiejskich”, która odbędzie się 15 stycznia 2021 roku (piątek) na Wydziale Prawa i Administracji UAM, ul. Niepodległości 53 w Poznaniu od godz. 10.00. Referaty dotyczyć będą przede wszystkim służebności mieszkania, służebności przesyłu i służebności gruntowej. Prelegentami w pierwszej części Konferencji będą m.in. Prof. UAM dr hab. Aneta Suchoń (UAM, Poznań); Prof. dr hab. Bartosz Rakoczy (UMK, Toruń), Prof. UWM Adam Bieranowski (Uniwersytet Warminsko-Mazurski, Olsztyn), Prof. UAM Jakub Pokrzywniak (UAM, Poznań), dr hab. Paweł Blajer (Uniwersytet Jagielloński, Kraków), Dr Karol Szadkowski (UAM, Poznań), Adw. Cezary Dzierzbicki (Uniwersytet Warszawski, Warszawa).
Natomiast w ramach panelu doktorantów i studentów (druga część Konferencji) przedstawionych zostanie ponad 10 referatów.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja prowadzona będzie w trybie zdalnym. Link do konferencji:
Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.
Więcej...
Mamy przyjemność poinformować, iż Rada Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta nominowała do stypendium Fulbright Junior Research Award Panią mgr Weronikę Dzięgielewską, doktorantkę w Zakładzie Teorii i Filozofii Prawa. Fulbright Junior Research Award to stypendia dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych, przeznaczone na realizację własnego projektu badawczego w USA powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Serdecznie gratulujemy!
Więcej...
Koło Naukowe Prawa Wyznaniowego, działające przy Zakładzie Badań nad Ustrojem Państwa WPiA UAM ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Relacje państwo - Kościół Katolicki w RP i ich wielopłaszczyznowy charakter”, która odbędzie się 23 stycznia 2021 r. na platformie Microsoft Teams.
Więcej...Uprzejmie informujemy o obronie mgr Katarzyny Urbanowicz.
Więcej...
Z satysfakcją informujemy, że dr Marcin Jan Flotyński z Katedry Nauk Ekonomicznych otrzymał nagrodę drugiego stopnia w VII edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego na najlepsze prace doktorskie za pracę pt. Wpływ makroostrożnościowej regulacji płynności długoterminowej na stabilność banków komercyjnych w Polsce obronioną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Ekonomii, pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Wiesławy Przybylskiej-Kapuścińskiej. Na konkurs zgłoszono 37 prac doktorskich z uniwersytetów z całej Polski obronionych w latach 2018-2019. Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Alojzego Nowaka - Rektora Uniwersytetu Warszawskiego nie przyznała nagrody głównej, a zdecydowała o przyznaniu dwóch nagród ex aequo drugiego stopnia. Gratulujemy dr. Marcinowi Flotyńskiemu uzyskania tego bardzo prestiżowego wyróżnienia.
Więcej...
Adam Mickiewicz University and Global Campus of Human rights are accepting applications for the next edition of the European Master's Degree in Human Rights and Democratisation (E.MA)
Więcej...
Mamy przyjemność zaprezentowania III edycji wyjątkowego kalendarza. „12 lekcji o Konstytucji” to projekt naukowy i dydaktyczny. Jego założeniem jest stworzenie atrakcyjnego narzędzia edukacyjnego adresowanego do szerokiego kręgu odbiorców, dorosłych i uczniów, wszystkich pragnących poznać Konstytucję i zrozumieć istotę zapisanych w niej gwarancji. To jednocześnie forum wymiany poglądów oraz współpracy studentów prawa i grafiki, młodych prawników oraz grafików z całej Polski. Powstał w ramach warsztatów infograficzno-prawniczych prowadzonych od 2016 roku przez prof. UAP dr hab. Lucynę Talejko-Kwiatkowską i dr Agatę Kulczyk z Pracowni Grafiki Informacyjnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz prof. dr. hab. Pawła Wilińskiego z Zakładu Postępowania Karnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Niezawodnym partnerem projektu i jednocześnie wydawcą kalendarza jest po raz kolejny wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.
Więcej...
Studenci żywo zainteresowani prawami człowieka i losem innych – to właśnie dla Was jest to wydarzenie.
Znasz Europejską Konwencję Praw Człowieka? Wiesz czym zajmuje się Europejski Trybunał Praw Człowieka? A może interesuje Cię to, ale dotychczas brak Ci było motywacji by zgłębić ten temat?
Właśnie dlatego serdecznie zapraszamy na I edycję Ogólnopolskiego Konkursu z Praw Człowieka! Wydarzenie będzie rozgrywane w całości online i będzie składać się z dwóch etapów.
I etap konkursu odbędzie się 15 grudnia - będzie to test online składający się z 25 pytań opartych na znajomości Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i dołączonych do niej Protokołów oraz wybranych orzeczeniach Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
II etap konkursu potrwa od 18 grudnia, kiedy to opublikujemy kazus konkursowy do 8 stycznia – sześciu finalistów wyłonionych z pierwszego etapu będzie miało za zadanie napisanie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Laureaci 3 pierwszych miejsc zostaną nagrodzeni!
I miejsce - 1000 zł
II miejsce - 700 zł
III miejsce - 500 zł
Zapisz się już dziś:
https://rejestracja.elsa.org.pl/formularz/614
Więcej szczegółów znajdziecie na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/765490927332272/
Więcej...
Mamy przyjemność poinformować, że w XVIII edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z prawa własności intelektualnej 2020, organizowanego przez Urząd Patentowy RP laureatką I nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu została nasza absolwentka Pani mgr Katarzyna Macieląg za pracę pt. „Podmiot autorskich praw majątkowych do utworu audiowizualnego na tle prawnoporównawczym”. III nagrodę uzyskał Pan mgr Jakub Drąg za pracę magisterską pt. „Streaming gier komputerowych i let's play z perspektywy prawa autorskiego”. Wyróżnieniem nagrodzona została również praca magisterska Pani mgr Julii Pampuchowicz pt. „Umowa licencyjna w prawie autorskim ze szczególnym uwzględnieniem zasady ochrony twórcy”. Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!
Więcej...
W dniu 1 grudnia br. odbyła się formie zdalnej Ogólnopolska Konferencja Naukowa Europejskiego Prawa Klimatycznego „Ekologiczna przyszłość Europy” organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań, podczas której poruszone zostały kwestie działań prawnych w dziedzinie klimatu. W ramach Konferencji eksperci zmierzyli się z uregulowaniami prawnymi dotyczącymi sektora energetycznego, a także problematyką gospodarki obiegu zamkniętego jako przyszłości gospodarki odpadami. Nie zabrakło nawiązań do prawodawstwa unijnego m.in. projektu rozporządzenia „Europejskie prawo o klimacie” oraz rozwiązań na gruncie polskich przepisów.
Więcej...Wydział Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.